Úvodní strana

Pioneer Investments


Skupina Pioneer Investments působí v oblasti řízení podílových fondů již více než 82 let.

Původ dnešní skupiny sahá až do roku 1928, kdy byl založen čtvrtý nejstarší fond v USA – Pioneer Fund. Skupina Pioneer Investments působí na všech důležitých světových trzích – v Bostonu, Miláně, Buenos Aires, Dublinu, Hongkongu, Madridu, Miami, Mnichově, Paříži, Praze, Sofii a Varšavě. Hlavním sídlem skupiny je italský Milán. Je přítomna ve 22 zemích a pro její klienty pracuje více než 2 300 specialistů.

V České republice působí Pioneer Investments od roku 1995 a klientům nabízí možnost investovat jak v české měně, tak i v euru nebo dolaru. Produktovou nabídku tvoří česká rodina fondů, dvě zahraniční rodiny lucemburských fondů a dva fondy pro nadace.

Privátním i institucionálním klientům nabízí prostřednictvím společnosti Pioneer Asset Management, a. s. službu obhospodařování majetku.

Cílem Pioneer Investments je vytvářet trvalou hodnotu pro své klienty prostřednictvím zhodnocování a ochrany jejich majetku.

Ing. Petr Šimčák, CFA, ředitel obchodu pro banky a instituce Pioneer Investments ČR
člen představenstva společnosti Pioneer Asset Management

Petr Šimčák

Spolupráce firem a vysokých škol je oboustranně prospěšná. Studenti mohou lépe provázat akademické vzdělání s reálnou praxí a firmy získají v budoucnu lépe připravené absolventy. Pioneer Investments působí na trhu již od roku 1928 a podpora hodnotných dlouhodobých projektů je součástí kultury firmy.